Lázně Mánes se zavírají

ZPĚT POD STÁT. NEMOCNICE NA BULOVCE SE ZBAVÍ ZTRÁTOVÉ LÉČEBNY MÁNES V KARLOVÝCH VARECH !!!

Nemocnici Na Bulovce (NNB) došla trpělivost s dlouhodobě ztrátovými karlovarskými Lázněmi Mánes. Komplex šesti budov nemocnice převzala ve špatném technickém stavu v roce 2018. Bulovka proto začala připravovat převod Mánesu zpět na stát, který by se měl uskutečnit do konce roku. Převod potvrdila webu Euro.cz mluvčí NNB Simona Krautová.

Lázně Mánes dlouhodobě vykazují ztrátu. Ta v roce 2018 činila 8,9 milionu korun, o rok později 15 milionů. Ztrátu za první čtyři měsíce letošního roku odhaduje Bulovka na 12 milionů korun.

„V době, kdy směřujeme k ekonomické stabilizaci NNB, nedává žádný smysl, abychom si nechávali dlouhodobě ztrátové Lázně Mánes, na které každý rok doplácíme částkou přesahující deset milionů korun,“  potvrzuje Václav Studený, náměstek Úseku pro personalistiku a lázeňskou péči Nemocnice Na Bulovce. O převodu jako první informoval ředitel Nemocnice Na Bulovce Jan Kvaček na online konferenci týdeníku Euro.

Na ztrátovosti lázní se mimo jiné podílí i vysoce konkurenční prostředí v Karlových Varech, kde nabídka služeb a léčebných procedur převyšuje poptávku a také nevýhodná poloha areálu – nachází se daleko od centra města. Mánes se také potýká s nedostatkem personálu.

Roli ve strategickém rozhodnutí vrátit Mánes státu sehrály i druhé lázně NNB – Slatinné lázně Toušeň. Právě na jejich rozvoj se chce Bulovka zaměřit.  Nemocnice dokonce zařadila do Národního investičního plánu akci na jejich rozvoj v celkové výši čtvrt miliardy korun. Podklady pro žádost o dotaci nyní NNB zpracovává.

Zdroj:  www.euro.cz